Tuesday, November 4, 2014

AgilePMO is celebrating 2 years! Refleksja z Phoenix.

I cannot belive it's already 2 years! 2 years and 60 articles, that means 2,5 posts per month, can be better, ideally 1 post per week, that's the target for next year. Thanks a lot all of you who read and comment my blog. The rest of the article will be in Polish as I would like to share my very personal thoughts from LIM in Phoenix which I've already shared in English here.

Source: www.freedigitalphotos.net by Stuart Miles

W ostatnim tygodniu miałam przyjemność uczestniczyć w  PMI Leadership Institute Meeting (LIM) w Phoenix (Arizona), USA, w którym uczestniczyło ponad tysiąc liderów z całego świata.

Dla mnie był to już czwarty LIM, ale pierwszy w Stanach Zjednoczonych i szczególnie ważny, gdyż w imieniu PMI Poland Chapter odbierałam nagrodę.


Po raz kolejny PMI Poland Chapter został doceniony i nagrodzony. W październiku 2013 zostaliśmy laureatem nagrody "Chapter of the Year", najbardziej cenionej nagrody przyznawanej przez Zarząd PMI Global za doskonałe wyniki w działalności i rozwoju organizacji. Natomiast w tym roku, ponownie, jako jedyny chapter w Europie, PMI Global wyróżnił nas, tym razem w kategorii "Collaboration and Outreach", czyli za osiągnięcia w zakresie współpracy i spektrum działania. Między innymi doceniono jedenastoletnią już inicjatywę oddziału gdańskiego English Summer/Winter Camp, oraz kilkuletni program Project Management at School.

Nagroda została wręczona na oficjalnej gali: "2014 PMI Community Awards Ceremony. Continuing on a Path to Excellence".

LIM odbywa się zawsze bezpośrednio przed kongresem PMI i jest połączeniem wystąpień światowej klasy ekspertów oraz wolontariuszy i pracowników PMI, którzy dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniami wspierają rozwój zarówno oddziałów PMI jak i wolontariuszy. W tym roku podczas LIM mieliśmy okazję wysłuchać Toma Petersa, Eduardo Brown czy Kevina Carrolla.

Management guru Tom Peters, autor wielu książek i współautor  "In Search of Excellence" przedstawił 42 podpowiedzi, wspierające dążenie do doskonałości. Prezentowane materiały, jak i wiele innych dostępne są na stronie tompeters.com.

Edwardo Brown w  wystąpieniu „How to Become an Effective Leader” podzielił się z nami wypowiedziami liderów z całego świata: Bill Clinton, Francis Ford Coppola, Gary Hamel, Jack Welch, Rudy Giuliani, Jim Collins, Dave Ulrich, Tony Blair czy Colin Powell. Wszyscy jednogłośnie podkreślili znaczenie kultury organizacyjnej, wizji, ludzi, komunikacji i podejmowania decyzji. Edwardo jest gościem tegorocznego 9-tego Międzynarodowego Kongresu PMI Poland Chapter, na który serdecznie zapraszam.

Osobiście miałam okazję wystąpić w sesji „Mentoring College Teams and Students Through the Enactus Program”, w której to podzieliłam się swoimi doświadczeniami z bycia mentorem najlepszego zespołu w Polsce, zespołu Uniwersytetu Gdańskiego przy Kole Naukowym Strateg. PMI Poland Chapter jako pierwszy chapter z poza Stanów Zjednoczonych na początku roku 2014 nawiązał współpracę z Enactus. Więcej na temat tej współpracy można przeczytać tutaj.

To nie koniec polskich akcentów w Phoenix, podczas gali PMI Professional Awards warsztat Scrum Droid firmy Octigo otrzymał nagrodę w kategorii najlepszy produkt edukacyjny. Serdecznie gratulujemy Octigo i zapraszamy na warsztat trzeciego dnia Kongresu.

Na mnie największe wrażenie zrobiło jednak wystąpienie Kevina Carrolla zatytułowane “Play@Work: Unleashing Growth Through Creativity and Innovation”. Wzruszająca  historia, począwszy od trudnego dzieciństwa, poprzez odkrycie i zatrudnienie przez Nike w roli „Katalizatora”, którego zadaniem było budowanie kultury wspierającej kreatywność i innowacyjność, a skończywszy na propagowaniu idei „ Global Game Changers”. Kevin przekonywał, że każdy z nas, każdego dnia może komuś pomóc, nasze działanie może być niewielkie, ale połączony wysiłek wywrze ogromny skutek. Podkreślił również znaczenie „przynależności” w naszym życiu. Od dziecka pragniemy przynależeć do większej części, chcemy być włączani, a nie wykluczani. Słysząc te słowa poczułam się niezwykle szczęśliwa i dumna, że przynależę do jednej z najwspanialszych społeczności na świecie.

Dziękuję wszystkim Wolontariuszom PMI, za Waszą energię, inspirację i ciężką pracę, a przede wszystkim za Waszą nadzwyczajność, bo zwyczajni ludzie nie zmieniają świata, a my to wspólnie robimy!


„Ordinary will not change the world. We need to be extraordinary’ Kevin Carroll.


No comments:

Post a Comment